Jesień | czas walki z przebarwieniami

Jesień – walka z przebarwieniami posłonecznymi

 

Niektóre zabiegi kosmetyczne warto wykonywać o określonej porze roku. Jesień to szczególny czas w roku, gdy skóra musi zregenerować się po długotrwałym działaniu promieni słonecznych. Bardzo często jest odwodniona i wiotka, dlatego potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Warto podkreślić, jesień to korzystny czas na wykonanie zabiegów, ponieważ pogoda jest w miarę stabilna. Nie ma silnego słońca ani mrozu, a wilgotność powietrza jest odpowiednia. Dlatego warto intensywne zabiegi kosmetyczne zaplanować właśnie na tą porę roku. Które z nich najlepiej wykonać jesienią?

 

Jesień to najlepszy czas na silne złuszczanie skóry z użyciem kwasów. W związku z mniejszym promieniowaniem słonecznym, o tej porze roku bez obaw można poddać się peelingowi chemicznemu. Jego głównym zadaniem jest pobudzenie skóry do regeneracji, a przy okazji pozbycie się martwych komórek naskórka. Zabieg skutecznie pielęgnuje i oczyszcza skórę, a odpowiednio dobrany preparat dodatkowo wspomoże walkę z trądzikiem, zmarszczkami czy przebarwieniami.

Peeling chemiczny to zabieg, który w zależności od siły działania i stężenia zastosowanych substancji, może złuszczyć tylko martwy naskórek, lub dotrzeć do nawet najgłębszych warstw skóry. Substancje chemiczne, które stosuje się do zabiegu to kwasy.

Najczęściej stosowane z nich to: migdałowy, pirogronowy, salicylowy oraz glikolowy (uzyskany z trzciny cukrowej). Zabiegi kwasami są bardzo skuteczne, ale ważne jest, aby zastosować je w odpowiednim stężeniu. Musi ono być na tyle duże, aby zapewnić nam maksymalne efekty, a jednocześnie nie za wysokie, aby nie podrażnić skóry. Dlatego tak ważne jest, aby udać się na zabieg do doświadczonego kosmetologa, który wybierze kwas, najodpowiedniejszy dla nas i dobierze odpowiednie stężenie dla naszej skóry.

Polecane zabiegi

Retix C

to intensywna terapia złuszczająca zewnętrzną partie naskórka, wykorzystane w niej jest działanie trzech składników retinol 4%, witamina C 8% i kompleks antyoksydantów 30%. Zabieg ma na celu stymulacje odnowy komórkowej, intensywne rozjaśnienie, redukcję przebarwień, plam pigmentacyjnych, złuszczanie martwego naskórka, spłycenie blizn, zwężenie porów, zmniejszenie łojotoku, odświeżenie i wygładzenie skóry. Zabieg  jest bezbolesny, procedura trwa krótko. Na skórze pozostawiamy maskę retinolową, którą należy zmyć po upływie 6-8 godz. Reakcja na zabieg jest indywidualna. Najczęściej przez pierwsze 2 dni skóra jest zaróżowiona, następnie zaczyna się złuszczanie, które trwa od 2 do 5 dni. Wszystkie te objawy są przejściowe i są normalną reakcją.

COSMO PEEL

Zaliczany jest do  peelingów powierzchownych i średniogłębokich .Cosmo Peel stosowany jest do leczenia zmarszczek, odbudowy struktury skóry oraz leczenia przebarwień.

W zależności od potrzeb Cosmo Peel dostępny jest trzech stężeniach. Jako peeling powierzchowny stosowany jest Cosmo Peel o stężeniu 15%, natomiast jako peeling średniogłęboki stosuje się Cosmo Peel o stężeniu 18 lub 20%.

M-Peel 40%

(30% mandelic, 10% azelaic) pH 3,5

M-Peel to aktywny peeling polecany dla każdego typu skóry ze szczególnym uwzględnieniem skór wrażliwych, nietolerujących innych kwasów AHA. Idealny do pielęgnacji skóry narażonej na fotostarzenie, w przypadku nieregularnych przebarwień i zmian trądzikowych. Regeneruje skórę, zwiększając syntezę włókien elastycznych, działa depigmentująco nawet na plamy soczewicowate. Struktura budowy kwasu migdałowego jest podobna do antybiotyków stosowanych w leczeniu trądziku. Natychmiast poprawia stan skóry tłustej i reguluje wydzielanie sebum. Dodatkowo kwas azelainowy wspomaga efekt niwelujący przebarwienia, ma silne działanie wobec bakterii Propionibacterium acnes, normalizuje i przeciwdziała hyperkeratynizacji. Synergia dwóch kwasów zawartych w formule doskonale odpowiada na potrzeby skóry trądzikowej, łojotokowej, z rogowaceniem okołomieszkowym lub trądzikiem różowatym.

 

G-Peel 40%

(40% glycolic) pH 1,5

Głęboko złuszczający i regenerujący kwas, który ma zdolność docierania aż do warstwy brodawkowej skóry. Ma silne działanie anti-aging. Powoduje zmianę struktury skóry stymulując namnażanie nowych komórek i włókien kolagenowych oraz nawilżających glikozaminoglikanów, a także aktywuje procesy naprawy uszkodzeń powstałych z powodu UV. Z badań histologicznych wynika, że kwas glikolowy ma decydujący wpływ na zmniejszenie spoistości homeocytów, zmniejsza przebarwienia, poprawia kondycję i zwartość skóry. Ponadto minimalizuje drobne blizny i ślady po stanach zapalnych.

A-PEEL 45%
(
arginina 20% + kwas mlekowy 20%+ mocznik 5%) pH ~ 3

A-peel przeznaczony jest dla skór wrażliwych, odwodnionych z oznakami zmęczenia.Synergiczne działanie argininy, kwasu mlekowego i mocznika zwiększa poziom nawilżenia i odbudowuje struktury płaszcza hydrolipidowego, poprawiając tym samym elastyczność skóry.Kuracja odmładzająca, dla skór z uszkodzeniami posłonecznymi, z objawami starzenia skóry, także wiotkich, zmęczonych i odwodnionych.

 

Vit-C Peel Mask

Maska Vit-C Peel zawiera 91% kwasu askorbinowego oraz 3% kwasu kojowego.

Maska mikro-eksfoliująca to specjalistyczny system rozjaśniająco odmładzający dedykowany skórom naczyniowym, dojrzałym, pozbawionym blasku, z problemami pigmentacyjnymi oraz skłonnościami do trądziku i blizn. Produkt zawiera wysokie stężenie witaminy C w formie proszkowej, dzięki której zachowuje optymalną stabilność, nie ulegając rozkładowi pod wpływem czynników zewnętrznych. Formuła zapewnia wysoką aktywność antyoksydacyjną. Dodatkowo kwas askorbinowy odpowiada za syntezę kolagenu oraz wpływa na zmniejszenie jego uszkodzeń, dlatego skóra zachowuje młodszy wygląd, jest sprężysta i nawilżona. Oba składniki aktywne skutecznie rozjaśniają cerę, regulując proces melanogenezy i warunkując równomierną dystrybucję melanin w naskórku. Kwas kojowy jako inhibitor tyrozynazy, wykazuje wysoką aktywność wybielającą i pozwala na usunięcie głębokich przebarwień. Już po pierwszym zabiegu, skóra jest widocznie jaśniejsza, rozpromieniona i wygładzona.